Pozycjonowanie sklepu internetowego

Masz sklep internetowy, ale sprzedaż jakoś nie może się rozkręcić? Pomyśl o nim, jako o sklepie znajdującym się w odległej dzielnicy w uliczkach jak labirynt – nikt nie może do niego dotrzeć, bo nie da się go znaleźć. Może mieć naprawdę świetne produkty, najlepsze! Ale nikt o nim nie wie.

W przeciwieństwie do sklepu stacjonarnego, Twój e-sklep może metaforycznie przenieść się do Rynku lub do popularnej galerii handlowej i zacząć sprzedawać jak szalony. Wystarczy tylko zwiększyć jego widoczność w sieci.

Jednym z najbardziej skutecznych i długotrwałych sposobów na zwiększenie jego widoczności, jest właśnie pozycjonowanie sklepu internetowego. I to jest to, czym się zajmujemy od wielu już lat.

W pigułce, pozycjonowanie sklepu internetowego u nas wygląda tak:

  • Sprowadzimy ruch do Twojego sklepu z wyników wyszukiwania Google’a.
  • Wejścia z Google’a są zwykle najlepiej konwertujące, bo użytkownik wpisując frazę w wyszukiwarkę, wyraził potrzebę. Ta forma promocji góruje więc nad np. kampanią bannerową, która świeci się każdemu.
  • Ruch pochodzących z wyszukiwarek budowany jest dzięki usługom pozycjonowania, permanentnie. Raz dodana treść lub raz dodany link budują wspólnie moc na przyszłość i kumulują się wraz z kolejnymi miesiącami działań. W przeciwieństwie do kampanii Adwords, gdzie efekt jest tylko wtedy, gdy płacisz.
  • Skupiamy się na budowaniu ruchu na tzw. długim ogonie (ang. long tail) – Twój sklep internetowy to nie tylko 10 słów kluczowych, przez które wchodzą użytkownicy. To setki, a nawet tysiące fraz, które codziennie wpisują do wyszukiwarki Twoi potencjalni klienci. Tym się różni pozycjonowanie stron-wizytówek od sklepów internetowych.

Masz sklep internetowy? Chcesz nam go powierzyć pod opiekę? Skontaktuj się 🙂 Na pewno uda się nam wspólnie podziałać.

15 + 14 =