Strona na WordPressie – dlaczego to dobry pomysł?

WordPress od wielu lat jest najpopularniejszym CMS’em na świecie, korzysta z niego już co czwarta strona internetowa. System ten przekonuje do siebie nawet gigantów, takich jak: Reuters, New York Times czy Forbes. My same korzystając z WordPressa przez wiele lat, budując na nim witryny internetowe, blogi czy sklepy internetowe, zdążyłyśmy już dość dobrze poznać ten system zarządzania treścią. Skąd więc bierze się tak duża popularność WordPressa oraz dlaczego warto postawić stronę, opierając się właśnie na nim?

WordPress ukazał się światu w 2003 roku, jako platforma stworzona głównie pod blogi. Posiadał jednak bardzo przyjazną możliwość, która pozwalała budować na nim inne strony internetowe – implementacje motywów i wtyczek, dzięki czemu jego popularność wzrosła, a sam CMS zaczął być wykorzystywany nie tylko do budowania blogów.

Dlaczego warto postawić stronę na WordPressie?

WordPress jako system zarządzania treścią posiada wiele zalet i należą do nich:

Wygoda i prostota

Tak, prostota użytkowania i zarządzania stroną to pierwsza i najważniejsza zaleta WordPressa. Inaczej niż Joomla czy Drupal, korzystając z WordPressa nie musisz znać PHP i HTML. W WordPressie znajdziesz wbudowaną domyślnie funkcję dodawania motywów oraz wtyczek, a ich instalacja odbywa się w prosty sposób: Znajdujesz potrzebną Ci wtyczkę bądź motyw, klikasz i dana funkcja zostaje dodana do Twojego WordPressa. Jest to świetny CMS nawet dla osób początkujących.

Motywy

Dzięki motywom możesz dowolnie zmieniać wygląd swojej strony, znajdziesz wiele darmowych propozycji, jak i płatnych, które często są już bardziej zaawansowane i ciekawsze.

Wtyczki

Wtyczki to kolejna zaleta WordPressa, która pozwala na w miarę dowolne dodawanie funkcjonalności do swojej strony. Wtyczki to takie małe programy rozszerzające możliwości strony oraz  Twoich działań na niej, a że jest ich tysiące to wybór bywa całkiem urozmaicony. Właśnie dzięki wtyczkom WordPress uznano za system zarządzania treścią, a nie platformę blogową. Co również należy pochwalić to fakt, że przeważająca część wtyczek jest za darmo.

Elastyczność

Bardzo duża ilość pluginów sprawia, że system zarządzania treścią WordPress staje się niezwykle elastyczny. Poprzez odpowiednie wtyczki można stworzyć nie tylko bloga, ale również sklep internetowy, stronę internetową dla firm czy portfolio.

Pozycjonowanie

Wtyczki pozwalają na naprawdę wiele, a jedną z rzeczy, które ułatwiają jest pozycjonowanie. Dzięki odpowiednim wtyczkom na WordPressie, jak Yoast SEO możemy łatwiej dostosowywać treść naszej witryny – zgodnie z zaleceniami wyszukiwarki Google.

Społeczność

Jeśli pewnej rzeczy używa bardzo duża ilość osób, nie jest to niczym dziwnym, że gdzieś się one zbierają, opisując swoje problemy, rozmawiając na dany temat i pomagając sobie nawzajem. WordPress posiada jedną z największych społeczności internetowych, przede wszystkim w języku angielskim. Wsparcie techniczne w języku polskim można znaleźć na pl.wordpress.org.

WordPress posiada wiele zalet, dlatego warto postawić własną stronę internetową właśnie na nim. Prostota oraz funkcjonalność tego CMS’a sprawia, że może z niego korzystać prawie każdy, a jeśli czegoś nie wie to z pewnością pomoże mu duża, internetowa społeczność. Pamiętajcie jednak, że WordPress nadaje się bardziej pod budowanie stron prostych. Budowa złożonych witryn jest raczej odradzana, o ile w ogóle wykonalna.

Wypełnij formularz – przygotujemy dla Ciebie bezpłatną analizę SEO.

4 + 11 =

Podobne wpisy

 

Jak przeprowadzić prosty audyt SEO?

Jak przeprowadzić prosty audyt SEO?

Bycie widocznym w sieci to podstawa sukcesu dla wielu firm i przedsiębiorców. Jednak jak to osiągnąć? Jak sprawić, by...

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *