Mam stronę, ale nie stać mnie na firmę SEO – co mogę zrobić? [Przegląd kursów SEO]

Nie stać się na firmę zajmującą się pozycjonowaniem, a posiadasz własną stronę, na której Ci zależy? To jeszcze nie koniec świata. W sieci możesz znaleźć sporo darmowych i płatnych materiałów dotyczących pozycjonowania stron.

Jest w czym wybierać – poradniki, e-booki, kursy e-mailowe i e-learningowe, webinary. Wiele z nich jest darmowych i warto się nimi zainteresować. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Kurs e-mail – Clue Group

df

Jeśli chcecie poprawić widoczność swojego sklepu internetowego w sieci, możecie zapisać się na nasz kurs e-mailowy. Zapisując się na kurs począwszy od 1 lutego, będziecie otrzymywać na swoją skrzynkę mailową informacje na temat tego, jak poprawić widoczność swojego sklepu w Google. Zapisujcie się już dziś klikając w poniższą infografikę. Polecamy! Uprzedzamy pytanie – jeśli zapiszesz się teraz – nic straconego. Wszystkie materiały do Ciebie dotrą na koniec kursu, w postaci eleganckiego PDF-a!

Trochę reklamy na początku, ale przecież dotyczy ona głównego tematu, czyli braku środków na pozycjonowanie przez zewnętrzną firmę. Nie tylko my piszemy poradniki, ale większość firm z branży SEO, warto je więc wykorzystać na własny użytek i uczyć się z kilku różnych źródeł, gdyż uzupełniają się one nawzajem. Poniżej znajdziecie kilka przykładów, a klikając w wybranego screena, zostaniecie przekierowani do poradnika.

E-book SEO Content Marketing, czyli jak zwiększyć ruch dobrymi słowami – Marta Gryszko i Karolina Gudecka

seo-darmo

Marta Gryszko (Lexy) to osoba znana w polskim świecie SEO od wielu lat, obecna jest w nim już od 2005 roku. Doświadczenie Lexy jest więc ogromne, dlatego warto z niego skorzystać, a można to zrobić pobierając darmowego e-booka, którego stworzyła wraz z Karoliną Gudecką. Z poradnika SEO Content Marketing, czyli jak zwiększyć ruch dobrymi słowami dowiesz się, m.in.: jak dzięki dobrym treściom można zwiększać ruch na stronie, jak dobierać odpowiednie słowa kluczowe, w jaki sposób mierzyć efekty swoich działań oraz optymalizować treści pod kątem SEO, a także wiele innych informacji. Oprócz darmowych materiałów, Lexy udostępnia też płatny kurs pozycjonowania.

mm

Poradnik SEO

fdf

Kurs pozycjonowania – Poradnik SEO, zawiera w sobie wszystkie niezbędne informacje, między innymi:

  • z zakresu optymalizacji witryny: słowa kluczowe, hiperlinki, nawigację w serwisie, strony błędów, mapę strony, optymalizację bloga.
  • z zakresu pozycjonowania: indeksowanie witryny, zdobywanie pozycji.

Oczywiście wyżej wymienione rozdziały i podrozdziały dzielą się jeszcze bardziej na kolejne ważne zagadnienia.

Poradnik SEO dla początkujących – DAILYWEB

fdfd

W poradniku Dailyweb przygotowanym przez Łukasza Szendzielarza, znajduje się 18 lekcji i oprócz widocznych powyżej zagadnień, nauczysz się również:

  • zwiększać ruch na stronie,
  • linkować,
  • budować strony responsywne,
  • przydatnych narzędzi pozycjonerskich,
  • budowania zaplecza itp.

Kurs posiada przydatne informacje i poszerza Poradnik SEO m.in. o rzeczy z zakresu social media.

 

Internet jest pełen informacji z zakresu SEO, istnieją również płatne kursy i szkolenia, nie tylko przez internet, ale realizowane również twarzą w twarz, także wybór tego, w jaki sposób chcesz nauczyć się pozycjonowania zależy od Ciebie. Czytanie poradników będzie tańsze, ale również mniej skuteczne, kursy w realnym świecie droższe, ale bardziej efektywne. Oczywiście nic nie zastąpi w tym przypadku pracy pozycjonera, na dziedzinę SEO składa się wiele zagadnień i dopóki staniesz się profesjonalistą, popełniając błędy oraz na nich się ucząc, minie trochę czasu, więc jeśli Ci zależy na osiąganiu wyników szybciej, zastanów się raczej nad tym jak zdobyć środki na usługi pozycjonerskie.

Wypełnij formularz – przygotujemy dla Ciebie bezpłatną analizę SEO.

11 + 9 =

Podobne wpisy

 

1 komentarz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *